banner_top
Dzień Otwarty Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
10.11.2017
5 listopada o godz. 10.00 w 73 rocznicę powstania kozłowieckiego Muzeum zorganizowano Dzień Otwarty, w którym wzięli udział przedstawiciele 41. BLSz.
     
       
       Zwiedzający mogli obejrzeć Wnętrza Pałacowe, Kaplicę z Pokojem Księdza Wyszyńskiego, Powozownię i Galerię Sztuki Socrealizmu. Nasza baza reprezentowana była przez żołnierzy z Sekcji Wychowawczej oraz Służbę Wysokościowo-Ratowniczą. Biało-czerwony namiot, w którym znajdowało się nasze stoisko promocyjno-informacyjne, przykuwało ogromną uwagę zwiedzających. Ulotki promocyjne były stale rozchwytywane, a spora grupa osób wybierała je starannie by mieć każdą z innym wizerunkiem reklamowym.
        Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszył się jednak fotel-katapulta z samolotu TS-11 Iskra. Zarówno dzieci jak i dorośli ustawiali się wręcz w kolejce by móc zasiąść na fotelu pilota i przez chwilę poczuć się choć trochę jak on. Pojawiało się także mnóstwo pytań dotyczących naszej jednostki m. in. "jak zostać pilotem?", "jakie wymagania muszę spełnić?", "na jakich samolotach i śmigłowcach odbywają się szkolenia?", "czy kobieta też może być pilotem?"
        Niejednokrotnie słyszalne były też dyskusje dzieci z rodzicami, które dumnie oświadczały, że już nie chcą być "gromowcami" czy "strażakami" lecz pilotami odrzutowca.
       Dzień Otwarty Muzeum Zamoyskich był doskonałą okazją do zaprezentowania walorów naszej jednostki. Przychylność i zainteresowanie zwiedzających było doskonałym potwierdzeniem tego, że wizerunek zarówno 41. BLSz, Sił Powietrznych jak i bezpośrednio wojska stoi na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom udało nam się zasiać, chociaż w kilku osobach, chęć stania się żołnierzem Naszej Bazy.

 

 

 

AktualnościAktualności
GaleriaGaleria