banner_top
Żołnierska Pamięć
30.10.2017
Program „Żołnierska Pamięć”, to akcja w której żołnierze odwiedzają groby kolegów.
   
 
  
 

   W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w dniu 28.10.2017r. delegacja 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego uczciła pamięć żołnierzy lotników oraz zapaliła znicze na cmentarzach okresu I i II wojny światowej. Pamięć o zmarłych jest częścią naszej tradycji i kultury narodowej. Jest również dowodem szacunku dla tych, którzy odeszli. Posterunek Honorowy przy grobach wystawiła Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych, zaś delegacji 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego przewodniczył mjr Artur OSTROWSKI.

    Program „Żołnierska Pamięć”, to akcja w której żołnierze odwiedzają groby kolegów. Ma ona na celu pielęgnowanie pamięci o polskich żołnierzach poległych w walkach za Ojczyznę oraz okazanie szacunku tym, którzy pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami, często w odległych miejscach na różnych kontynentach świata, oddali życie w imię najwyższych wartości - patriotyzmu, sprawiedliwości i wolności człowieka.
    Żołnierska Delegacja 41. BLSz wyjechała na groby kolegów m.in. na cmentarze w Dęblinie, Puławach, Gołębiu i Karczmiskach.

 

 

 

AktualnościAktualności
GaleriaGaleria