banner_top
Święto Ochrony Przeciwpożarowej w 41. BLSz.
18.05.2017
W dniu 14.05.2017r. na terenie strażnicy Wojskowej Straży Pożarnej 41. BLSz odbył się Piknik Rodzinny z okazji Święta Ochrony Przeciwpożarowej.

 
 

       Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków Wojskowej Straży Pożarnej w kościele garnizonowym celebrowaną przez ks. Kapelana mjr Marcina CZEROPSKIEGO. Po zakończeniu mszy świętej, na placu przed strażnicą odbył się uroczysty apel, na którym to Dowódca 41. BLSz płk pil. Artur KAŁKO powitał zaproszonych gości. Następnie odczytany został rozkaz o wyróżnieniach żołnierzy Wojskowej Straży Pożarnej. Dowódca wręczył wyróżnionym listy gratulacyjne i złożył życzenia wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
     Starosta powiatu ryckiego druh Stanisław JAGIEŁŁO wręczył medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” przydzielone przez Lubelski Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.
     Po uroczystym apelu rozpoczęto drugą część uroczystości składającej się ze strażackiego poczęstunku, opartego na tradycyjnej wojskowej grochówce i kiełbasie, zwiedzaniu obiektu strażnicy, pokazu sprzętu oraz działań WSP, a także przeprowadzeniu konkurencji sportowo-pożarniczych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży rodzin kadry i pracowników wojska.

 

 

 

 

41. BLSz.


AktualnościAktualności
GaleriaGaleria