banner_top
Żołnierze służby przygotowawczej 41. BLSz w muzeum.
27.01.2017
Żołnierze służby przygotowawczej w dniu 21.01.2017 r. odwiedzili muzea militarno – historyczne w Warszawie: Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Katyńskie.

 

 

     W ramach zagospodarowania czasu wolnego oraz zajęć z kształcenia obywatelskiego kompania I turnusu służby przygotowawczej zwiedziła Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Katyńskie - Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego.
     Muzeum Wojska Polskiego gromadzi, opracowuje naukowo i eksponuje muzealia wojskowo- historyczne. Obecnie w zbiorach muzealnych znajduje się ponad 250 tys. eksponatów, które prezentowane są w salach ekspozycji stałej i na licznych wystawach czasowych. Muzeum Katyńskie to placówka martyrologiczno – muzealno – badawcza, która dokumentuje zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tysiącach żołnierzy
i funkcjonariuszy państwowych osadzonych i przetrzymywanych w latach 1939 – 1940.

     Wspólnie spędzony czas pozwolił elewom służby przygotowawczej zdobyć wiedzę na temat historii wojskowości. Przyczynił się również do pogłębienia relacji między żołnierzami, co przełoży się na jakość współpracy w zespole podczas wykonywania codziennych działań.

 

 

41. BLSz.


AktualnościAktualności
GaleriaGaleria